HISTORICKÝ FENOMÉN AREÁLU ŽLUTÝCH LÁZNÍ

Více než 100 letá historie areálu Žlutých lázní, z něj vytvořila unikátní fenomén a pojem. V období první republiky byly Žluté lázně tradičním místem pro odpočinek a relaxaci široké veřejnosti a navštěvovaly jej i slavné osobnosti z naší historie - umělci, spisovatelé, herci a sportovci. Doby se mění, ale originalita a charakter areálu a pláží v samotném sousedství centra Prahy, s výhledem na Vyšehrad a Barrandovské terasy neztrácí nic ze svého kouzla.

SPOLEČNOST TAIKO, A.S. - PROVOZOVATEL AREÁLU

V roce 2002 byl celý areál Žlutých lázní zdevastován ničivou povodní. O tři roky později se stala novým provozovatelem Žlutých lázní akciová společnost Taiko. Rozsáhlá, finančně i stavebně nákladná rekonstrukce a modernizace, umožnila to, že v roce 2005, se areál o rozloze 35 000 m2, proměnil opět v multifunkční sportovně-relaxační centrum určené všem věkovým kategoriím. Areál nabídl zcela nové možnosti pro aktivní i pasivní trávení volného času široké veřejnosti, sportování a odpočinek.

SPORT A AKTIVNÍ ODPOČINEK

Kousek ráje v hlavním městě, který jsme pro vás připravili s láskou a nadšením. Představujeme vám Žluté lázně, místo, kde se snoubí relaxace, sport, kultura a gastronomie.

Moc rádi u nás přivítáme nadšené sportovce, akční i pohodové rodiče s dětmi, milovníky dobrého jídla a pití, studenty, kteří chtějí mít čerstvou hlavu pro nové vědomosti, pohodáře, kteří si přejí relaxovat nebo strávit fajn čas se svými přáteli, zamilované páry toužící po dobrodružství a společných chvílích, lidi s handicapem, kteří se u nás dostanou bez problému až k vodě, zkrátka všechny, kteří chtějí být obklopeni příjemným prostředím na pravém břehu Vltavy, které nabízí nepřeberné možnosti trávení volného času.

Sportovní nadšenci si mohou vybírat z pestré nabídky vodních sportů, jako jsou kajaky, paddleboardy a šlapadla nebo si vypůjčit motorový člun a vydat se po Vltavě vstříc novým zážitkům. Na břehu pak mohou potrénovat své svaly ve venkovní posilovně Yellow Gym, u beach volejbalu s partou kamarádů nebo pod vedením profesionálního trenéra, u oblíbeného stolního tenisu, longboardu nebo badmintonu.

OBČERSTVENÍ A ODPOČINEK

Pokud patříte mezi gurmány, přijdete si rovněž na své. Denně je v provozu Bistro Giallo nabízející vynikající těstoviny, pizzu, saláty a chutné sendviče. Pokud jste spíše na sladké pochoutky a kávu, navštivte náš La Panna Gelato. V centrálním náměstí u travnaté pláže najdete také Food Market – stánky s grilem.

KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE

V areálu Žlutých lázní pořádáme velké množství kulturních akcí pro širokou veřejnost jako jsou koncerty, festivaly, divadla nebo letní kino pod širým nebem a akce pro děti, můžete si u nás objednat soukromý nebo firemní večírek. K těmto účelům slouží krásný Modrý bar nebo prostorná Tančírna.. 

DĚTSKÝ AREÁL 

Rodiče s dětmi by si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu dětského hřiště. Vaše děti zažijí nejedno dobrodružství, rozpohybují svá těla a ponoří se do říše kouzelných dětských snů a fantazií a vy si mezitím ve stínu u dobrého nápoje dopřejete zasloužený relax. V horkých dnech si malí piráti, námořníci, mořské víly, zkrátka všechny vodní živly mohou užít plno vodních radovánek v našem novém brouzdališti. Co když se ale malí dobrodruzi unaví, přepadne je hlad či žízeň a dospěláci si zase chtějí v klidu u kávičky popovídat? Žádný problém! Součástí dětského hřiště je i stylové občerstvení, kde si na své přijdou milovníci zmrzliny, nanuků, osvěžujících nápojů a dalších dobrot k jídlu a pití. 

Žluté lázně rozhodně stojí za návštěvu, protože jsou jedinečné a nabízejí to nejlepší ze světa sportu, relaxace i gastronomie. Navíc se mohou pochlubit jednou z nejkrásnějších městských pláží v Evropě, kterou tvoří jak travnatá, tak písečná část.

Ani koncem letní sezóny Žluté lázně neupadají do zimního spánku, nýbrž se rozzáří tisíci úspornými LED světly a návštěvníci se mohou kochat kouzelnou světelnou expozicí Světla vyprávějí.

Tak neváhejte a přijďte nás navštívit. Ať už jste sportovec, rodič, gurmán nebo požitkář, ve Žlutých lázních najdete svůj kousek ráje uprostřed Prahy za jakéhokoliv počasí v jakékoliv roční době. Těšíme se na vás!

Kontakt: info@zlutelazne.cz, www.zlutelazne.cz


VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE NA NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH

KONTAKTUJTE NÁS